Dzimumlocekļa forma vai tā izskats katram vīrietim ir atšķirīgi un divu vīriešu pilnīgi vienādiem dzimumlocekli neatradīsim. Dzimumlocekļa izskatam un formai ir gan vizuāla nozīme, gan arī tīri praktiska. Par dzimumlocekļa formu un izskatu jārunā kā par neuzbudinātu tā arī par uzbudinātu dzimumlocekli, jo izskats var atšķirties.

Vai pēc vīrieša izskata var noteikt, kāda formas dzimumloceklis viņam ir? Noteikti nē! Bieži ir novērots, ka izskatīgiem, ar atlētisku ķermeni vīriešiem, dzimumloceklis nav ne tuvu ideālam izskatam un formai, un otrādi. Šajā situācijā pilnībā atbilst teiciens: “Neskati vīru pēc cepures…”

1. Dzimumlocekļu iedalījums vadoties no audu īpatnībām

Dzimumlocekļus iedala divos tipos: “gaļīgajos” un “stiegrainos”.

Gaļīgie dzimumlocekļi – neuzbudinātā stāvoklī pēc izskata tie ir masīvi, labi pildīti ar asinīm, viegli izstiepjami. Erekcijas stāvoklī tie ir ar lielāku apkārtmēru nekā stiegrainie. Pēc sēklas noplūdes tie labu laiku saglabā savu izmēru.

Stiegrainie dzimumlocekļi – parasti tie ir patievi kā neuzbudinātā, tā arī uzbudinātā stāvoklī. Rodoties uzbudinājumam uzreiz kļūst cieti. Pēc sēklas noplūdes ātri samazinās apkārtmēra izmērs, kaut gan garums var saglabāties.

Šis dalījumu var salīdzināt ar cilvēku ķermeņiem – atbilstoši muskuļoti un stiegraini. Šim dalījumam var būt nozīme:

  • vizuāli, jo gaļīgie izskatīsies masīvāki un radīs labāku priekštatu par vīrieti;
  • veicot palielināšanu – gaļīgie dzimumlocekļi vieglāk palielināsies resnumā – vieglāk pieaugs to audu masa, bet stiegraino dzimumlocekļa masa pieaugs lēnāk un tam būs nepieciešams lielāks darbs, bet toties tie labāk padosies stiepšanai – vieglāk palielināt tā garumu.

Dzīves laikā, dzimumloceklis var mainīt savu tipu. Parasti jauniem vīriešiem ir stiegraini dzimumlocekļi, bet gados vecākiem – gaļīgi.

2. Dzimumlocekļu iedalījums pēc formas

Dzimumlocekļus var iedalīt: sēņveidīgos, zīmuļveidīgos un cilindriskos.

Sēņveida
Cilindrisks
Zīmuļveida

Sēņveida formas dzimumloceklisSēņveida formas dzimumlocekļiiem erekcijas stāvoklī galviņa ir lielāka par dzimumlocekļa stumbru un atgādina sēni.

Cilindriski dzimumlocekļi erekcijas stāvoklī ir vienāda resnumā - galviņas izmērs neatšķiras no stumbra apkārtmēra.

Zīmuļformas dzimumloceklisZīmuļveida formas dzimumlocekļiem erekcijas stāvoklī galviņa ir mazāka par dzimumlocekļa ķermeni. Šādi dzimumlocekļi atgādina burkānu.

 

Šim dalījumam nozīme ir seksuālo kontaktu laikā. Ar sēņveidīgu formas dzimumlocekli, dzimumakta laikā tiks radīts lielāks maksts iestiepums nekā ar zīmuļveida formas. Tāpēc seksā ar sēņveida formas dzimumlocekli sievietei būs vieglāk sagādāt baudu nekā ar savādākas formas.